Connect with us

Słownik Motoryzacyjny

AAC – Auxiliary Air Control

Published

on

AAC – Auxiliary Air Control – co to jest?

Auxiliary Air Control (AAC) to system sterowania uzupełniającym powietrzem, który jest wykorzystywany w wielu samochodach. AAC dostarcza dodatkową porcję powietrza do silnika, aby dopasować rozmiar mieszanki paliwo-powietrznej i obroty biegu jałowego. AAC można znaleźć w samochodach, w których występują układy wtryskowe wielopunktowe.

Sam system AAC składa się z trzech elementów: silnika, przepustnicy powietrza i sterownika. AAC działa w momencie, gdy silnik nie osiągnął jeszcze optymalnej temperatury roboczej. Jednostka sterująca, wykrywa ruch czopów przepustnicy, a następnie otwiera i zamyka przepustnicę evloading powietrza w celu optymalizacji temperatury silnika. System AAC zapewnia precyzyjne regulowanie ilości i stosunku powietrza i paliwa. Przede wszystkim służy do utrzymania optymalnej temperatury silnika, szacowanego czasu oczekiwania i sekwencji czynności wykonywanych na samochodach.

Podsumowanie

Auxiliary Air Control (AAC) to system, który dostarcza dodatkową porcję powietrza do silnika, aby optymalizować mieszankę paliwowo-powietrzną i obroty biegu jałowego. AAC obejmuje silnik, przepustnicę i sterownik. Służy on przede wszystkim do utrzymywania optymalnej temperatury silnika, zapobiegając przedwczesnemu uszkodzeniu układu wtryskowego.

Sprawdź też  OPC - Opel Performace Center

Jestem pasjonatem motoryzacji specjalizującym się w historii samochodów oraz lubiącym ciekawostki motoryzacyjne. Moje artykuły są pełne pasji i rzetelnych informacji, które przeniosą Cię w świat kultowych marek, legendarnych modeli i przełomowych wynalazków. Zapraszam do wspólnego odkrywania fascynującej historii samochodów!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Popularne