Connect with us

Słownik Motoryzacyjny

Auto Hold

Published

on

Auto Hold to innowacyjna funkcja, która znacząco podnosi wygodę i bezpieczeństwo podróżowania zarówno w mieście, jak i na terenach pagórkowatych. Jest to system, który automatycznie aktywuje hamulec postojowy po zatrzymaniu pojazdu i zwalnia go po naciśnięciu pedału sprzęgła (w przypadku skrzyni manualnej) lub pedału gazu (w przypadku skrzyni automatycznej). Ta funkcja jest dostępna tylko w samochodach wyposażonych w system ESP (kontrola stabilności) i elektromechaniczny hamulec postojowy.

Aby włączyć Auto Hold, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Kiedy funkcja jest aktywna, kierowca może spokojnie zwolnić pedał hamulca na postoju, a pojazd pozostanie stabilnie zatrzymany. System ten jest niezwykle przydatny zwłaszcza w samochodach z automatyczną skrzynią biegów, gdzie kierowca często musi naciskać pedał hamulca podczas postoju, na przykład na światłach.

Co więcej, Auto Hold nie ogranicza się jedynie do sytuacji, gdy kierowca trzyma się standardowych zasad ruchu. Ten inteligentny system aktywuje się również automatycznie w przypadku odpięcia pasa bezpieczeństwa przez kierowcę, wyłączenia zapłonu lub otwarcia drzwi kierowcy, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo podczas postoju.

Dzięki Auto Hold podróżowanie staje się bardziej komfortowe, zwłaszcza w zatłoczonym ruchu miejskim i na terenach o zróżnicowanym ukształtowaniu terenu. Kierowcy mogą cieszyć się większą wygodą i mniej wysiłku podczas jazdy, co czyni tę funkcję niezastąpioną w nowoczesnych pojazdach.

Sprawdź też  Spinning wheels

Samochodowy ekspert, który woli pozostać w cieniu anonimowości, ale zapewnia Ci treści motoryzacyjne najwyższej jakości!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Popularne