Connect with us

Słownik Motoryzacyjny

BI-xenon

Published

on

Reflektory BI-Xenon opierają się na technologii ksenonowej, która wykorzystuje łuk świetlny do wytwarzania intensywnego i jasnego światła. Jednak podstawowa różnica między reflektorami ksenonowymi a biksenonowymi polega na sposobie wykorzystania tej technologii.

  • Reflektory Ksenonowe: W tradycyjnych reflektorach ksenonowych, technologia ksenonowa jest używana wyłącznie do generowania świateł mijania. Światła drogowe są realizowane przez tradycyjne reflektory.
  • Reflektory BI-Xenon: W reflektorach BI-Xenon technologia ksenonowa jest wykorzystywana zarówno do generowania świateł mijania, jak i drogowych. Specjalna ruchoma przesłona umożliwia płynne przełączanie między tymi trybami świateł.

Zasada Działania Przesłony w Reflektorach BI-Xenon

Ruchoma przesłona w reflektorach BI-Xenon pełni kluczową rolę w przełączaniu między światłami mijania a drogowymi. Gdy reflektor pracuje w trybie świateł mijania, przesłona jest w pozycji, która skupia światło w sposób umożliwiający oświetlenie obszaru przed pojazdem na krótki dystans. To zapewnia dobrą widoczność kierowcy, jednocześnie nie oślepiając innych uczestników ruchu.

Gdy kierowca zmienia biegu na światła drogowe, specjalny mechanizm zmienia położenie przesłony, skierowując światło na dalszy zasięg. To pozwala na oświetlenie dłuższego odcinka drogi, co jest istotne podczas jazdy poza obszarami miejskimi, na przykład na autostradach. Dzięki temu płynne przełączanie między światłami mijania a drogowymi zapewnia bezpieczeństwo i komfort jazdy, a także minimalizuje ryzyko oślepiania innych uczestników ruchu.

Sprawdź też  Bar (jednostka ciśnienia) - czym jest?

Samochodowy ekspert, który woli pozostać w cieniu anonimowości, ale zapewnia Ci treści motoryzacyjne najwyższej jakości!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Popularne