Connect with us

Słownik Motoryzacyjny

City Safety

Published

on

City Safety to zaawansowany system opracowany przez Volvo, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez zapobieganie lub ograniczanie skutków kolizji. Ten system jest szczególnie skoncentrowany na niskich prędkościach w ruchu miejskim, gdzie większość kolizji ma miejsce.

System City Safety wykorzystuje zaawansowany radar laserowy, który stale monitoruje przestrzeń przed i za samochodem na odległość do 10 metrów. Oto jak działa:

  • Szybka Analiza Danych: System przetwarza dane z radaru do 50 razy na sekundę, a następnie porównuje je z aktualną pozycją i prędkością pojazdu.
  • Szybka Reakcja: W momencie wykrycia zagrożenia, City Safety jest w stanie zadziałać szybciej niż kierowca. Aktywuje układ hamulcowy, aby zapobiec kolizji lub zmniejszyć jej skutki.
  • Prędkość Działania: System jest efektywny przy prędkościach do 30 km/h i zapewnia skuteczne hamowanie aż do prędkości 15 km/h.

Warunki Działania City Safety

City Safety to zaawansowany system, ale ma swoje ograniczenia:

  • Warunki Pogodowe: Wpływ na działanie systemu mają warunki pogodowe, takie jak gęsty deszcz, opady śniegu lub mgła. W takich warunkach system może być mniej efektywny.
  • Czystość Szyby: Aby system działał poprawnie, górna część przedniej szyby musi być wolna od zabrudzeń, śniegu lub lodu, które mogą przeszkodzić działaniu lasera.
Sprawdź też  Czym jest Crash Test?

Samochodowy ekspert, który woli pozostać w cieniu anonimowości, ale zapewnia Ci treści motoryzacyjne najwyższej jakości!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Popularne