Connect with us

Słownik Motoryzacyjny

IC – Inflatable Curtain

Published

on

Czym jest IC – Inflatable Curtain?

Inflatable Curtain (IC) to boczna poduszka powietrzna, która pierwszy raz została wykorzystana przez koncern Volvo w 1998 roku. IC jest zamontowany zarówno na bocznej części przedniego siedzenia, jak i bocznej cześci oparcia tylnego siedzenia. Poduszka powietrzna wystrzeliwuje w przypadku zderzenia lub wypadku drogowego, by chronić pasażerów wystających poza ramiona pojazdu.

Gdzie jest Inflatable Curtain stosowany?

Obecnie Inflatable Curtain wykorzystywane jest przez koncern Volvo w następujących modelach: S60, S90, V60, V90, XC60 i XC90. Obecnie wszystkie pojazdy koncernu Volvo, które wyprodukowano od 1998 do dzisiaj wyposażone są w boczną poduszkę powietrzną.

Jaka jest rola bocznej kurtynowej poduszki powietrznej?

Boczna kurtynowa poduszka powietrzna ma chronić pasażerów w wypadku zderzenia bocznego i ochronić ich przed wystającymi poza ramiona pojazdu ciałami. Pomyślnie redukuje siły działania wypadku, działając jak poduszka między pasażerem, a pojazdem. IC minimalizuje również ryzyko uszkodzenia masywnej konstrukcji pojazdu w wypadku zderzenia bocznego.

Sprawdź też  ACT - Air Charge Temperature Sensor

Jestem pasjonatem motoryzacji specjalizującym się w historii samochodów oraz lubiącym ciekawostki motoryzacyjne. Moje artykuły są pełne pasji i rzetelnych informacji, które przeniosą Cię w świat kultowych marek, legendarnych modeli i przełomowych wynalazków. Zapraszam do wspólnego odkrywania fascynującej historii samochodów!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Popularne