Connect with us

Słownik Motoryzacyjny

Nadwozie

Published

on

Czym jest nadwozie?

Nadwozie to bazowy element pojazdu, wykonany z wytrzymałych materiałów, takich jak stal, aluminium lub tworzywa sztuczne. Zastosowanie właściwych materiałów zapewnia pojazdowi odpowiednią sztywność i wytrzymałość, a wynikająca z nich wygoda i bezpieczeństwo jazdy.

Ten dział składa się z przedziału pasażerskiego, bagażowego i komory silnika. Pozwala on na sprytnie ukrycie i zabezpieczenie podzespołów, a jednocześnie na utrzymanie estetyki lub właściwości aerodynamicznych pojazdu.

Nadwozia mogą występować jako pojazdy samonośne lub ramowe. Te pierwsze składają się z całkowicie zamkniętej struktury nadwozia, mającej bardziej aerodynamiczny kształt, co poprawia komfort jazdy. Pojazdy ramowe natomiast, posiadają odkryta strukturę ramówki, wokół której tworzy się całość nadwozia.

Sprawdź też  DTC - Dynamic Traction Control

Jestem pasjonatem motoryzacji specjalizującym się w historii samochodów oraz lubiącym ciekawostki motoryzacyjne. Moje artykuły są pełne pasji i rzetelnych informacji, które przeniosą Cię w świat kultowych marek, legendarnych modeli i przełomowych wynalazków. Zapraszam do wspólnego odkrywania fascynującej historii samochodów!

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Popularne